Robin Hood (Kısaltılmış Metin) Daha büyük görüntüle

Robin Hood (Kısaltılmış Metin)

Yeni ürün

Dünya tarihinin en ünlü halk kahramanlarından biri olan Robin Hood, zorlu bir dönemde ortaya çıkmış ve yoksulların, mazlumların koruyucusu olmuştur. Tarihte böyle birinin yaşayıp yaşamadığı kesin olarak bilinmez. Ancak dönemin halk türkülerinde ve hikâyelerinde Robin Hood’un adı ve kahramanlıkları sık sık geçmektedir.

Daha fazla bilgi

Bu ürünün artık stokta yok

5,00 TL

Bilgi kartı

Yazar Howard Pyle
Yayın Evi İş Bankası Kültür Yayınları
Türü Romanlar
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 72
En / Boy 13,00 / 19,00 cm
Kağıt Cinsi 2. Hamur
Basım Tarihi Mayıs 2021

Daha fazla bilgi

Dünya tarihinin en ünlü halk kahramanlarından biri olan Robin Hood, zorlu bir dönemde ortaya çıkmış ve yoksulların, mazlumların koruyucusu olmuştur. Tarihte böyle birinin yaşayıp yaşamadığı kesin olarak bilinmez. Ancak dönemin halk türkülerinde ve hikâyelerinde Robin Hood’un adı ve kahramanlıkları sık sık geçmektedir. Tarihçiler birkaç ünlü kişiliğin zamanla halkın zihninde birleşip tek bir kahramana dönüştüğünü söylemektedir. Bu nedenle Robin Hood iyi kalpli, merhametli ve insani kusurları olan bir karakterdir.

Çılgın bir maceraperesttir, ama harika bir liderdir. Fakirleri ve mazlumları savunur, ama hakkı yenen üst sınıfa da yardım eder. Yani aslında insanların tarih boyunca özlediği adaletin savunucusudur.

Bu nedenle ünü kısa sürede İngiltere’nin dışına taşmış ve maceraları 19. yüzyılda birçok yazar tarafından kaleme alınmıştır.

Diğer Kitaplarımız