İndirimli Fiyat! Dünyanın En Güzel Hayvan Masalları Daha büyük görüntüle

Dünyanın En Güzel Hayvan Masalları

Yeni ürün

Bu ürünün artık stokta yok

131,75 TL

-15%

155,00 TL

Bilgi kartı

Yazar Angela Mcallister
Çizer Jim Aitchison
Yayın Evi Arden Yayınları
Türü Masal
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 128
En / Boy 24,0/27,0 cm
Kağıt Cinsi 1. Hamur
Basım Tarihi 2020

Daha fazla bilgi

Böcekler o rengârenk paltolara nasıl sahip oldular? Kuşlar Kralı nasıl seçildi, kimin kanatlarını çaldı? Panda’nın gözünde neden siyah bir benekvar? Peki Çıta’nın yüzündeki gözyaşı izleri? Acaba niye ağlamış? Bilge Kartal kendisi kadar yaşlı bir Baykuş eş bulmak için kimlere danıştı, nerelere uçtu, bilen var mı? Arden, bu kez Dünyanın En Güzel Hayvan Masallarını sunuyor ve böylelikle üçlemeyi tamamlıyor. Masallarla Dolu Bir Yıl ve Çocuklar İçin Shakespeare Öyküleri”nin ardından gelen ve yine yazar Angela McAllister’in kaleminden çıkan büyük boy, ciltli kitapta 50 mitolojik öykü, efsane ve fabl biraraya toplanmış.

Aslan, zebra, fare, devekuşu, tavşan ve daha yüzlerce hayvanın meraklı öyküleri... Ama bu kadarıyla da kalmıyor. Kır Kurdu’ndan Viskaça’ya, Emu’dan Firavun Faresi’ne hiç bilmediğimiz hayvanlar da var kitapta. Mesela Armadillo’yu tanıyor musunuz? Bolivya’nın yağmur ormanlarında yaşarlar.

Çooook eskiden, şarkı söylemeyi çok seven bir Armadillo bunu öyle çok istemiş ki bir müzisyen, o ölünce kabuğundan bir müzik aleti, çarango yapmış.

Hâlâ en güzel çarangolar armadillo kabuğundan yapılıyormuş. Kitapta yer alan bir dünya dolusu hayvan masalı, Kenya’dan Yeni Zelanda’ya, Amerikan yerlilerinden Hint bilgelerine, 5 kıtayı dolaşıyor, onlarca farklı kültürün halk masallarının ve efsanelerinin izlerini sürüyor.

Diğer Kitaplarımız