İndirimli Fiyat! Çocuklar İçin Shakespeare Öyküleri Daha büyük görüntüle

Çocuklar İçin Shakespeare Öyküleri

Yeni ürün

Bu ürünün artık stokta yok

102,00 TL

-15%

120,00 TL

Bilgi kartı

Yazar Angela Mcallister
Çizer Alice Lindstrom
Yayın Evi Arden Yayınları
Türü Hikaye
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 128
En / Boy 24,0/27,0 cm
Kağıt Cinsi 1. Hamur
Basım Tarihi 2020

Daha fazla bilgi

“Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu!” Shakespeare’in birbirinden güzel 12 klasik öyküsüyle dolu harika bir sahneye buyurun!

Macbeth, Romeo ve Juliet, Hamlet, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Fırtına, Onikinci Gece, Othello, Beğendiğiniz Gibi, Julius Caesar, Kuru Gürültü, Kral Lear ve Venedik Taciri. Hepsi çocuklar için, sadeleştirilerek yeniden yazıldı.

Edebiyat dünyasının gelmiş geçmiş en ünlü isminin kaleminden çıkan her bir klasik, duyguları ve yaşantısı ile insanı anlatıyor. Danimarka Kralı ya da Veronalı bir aşık, Venedikli bir tacir ya da Romalı bir komutan… Ortak duygularımızı, karakterimizi, bizi biz yapan her şeyi, acıyı ve aşkı, öfkeyi ve şefkati, kıskançlık ve dostluğu bize daha iyi kim anlatabilir? Elbette Shakespeare! Baştan sonra renkli illüstrasyonlarla bezeli kitapta, Shakespeare’in yaşam öyküsü ile oyunlarındaki konulara ve karakterlere dair ipuçları da yer alıyor. Shakespeare klasiklerini tüm belli başlı karakterleri ve olay örgüsünü koruyarak, büyük bir ustalıkla, yazar Angela McAllister çocukların anlayacağı bir dile dönüştürdü.

Diğer Kitaplarımız